НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Севастополь наконец-то прорвало ###

Севастополь наконец-то прорвало ФК Севастополь

«Енергетик» лишився без тренераОдинадцятий тур у першій лізі виявився неповним, адже на невідомий термін було перенесено матч між запорізьким «Металургом» та «Львовом». Тим часом сталася друга відставка у цьому сезоні – після домашньої поразки від «Нафтовика-Укрнафти» заявив про бажання залишити свою посаду головний тренер «Енергетика» Богдан Блавацький. Його команда зазнала другої поспіль поразки (дев'ятої у чемпіонаті-2011/2012) і залишається явним аутсайдером дивізіону. Нагадаємо, що у минулій першості бурштинці виступали не дуже вдало – посіли третю сходинку з кінця і змушені були грати перехідний матч з представником другої ліги за місце у лізі першій.А от «Нафтовик», навпаки, приємно дивує – підопічні Сергія Мізіна ще навесні знаходилися у нижній частині турнірної таблиці, а зараз посідають четверту сходинку, відстаючи від другої команди лише на одну перемогу. Вдало влився до лав нового колективу півзахисник Василь Грицук, котрий минулого сезону здобував путівку до Прем'єр-ліги у складі «Олександрії». Саме він поставив крапку у виїзному матчі у Бурштині, забивши після виходу на заміну третій гол за колектив з Охтирки. А поклав початок перемозі досвідчений Олександр Саванчук, один з кращих снайперів чемпіонату (шість м'ячів).Вдалим виявився вихід на заміну і для нігерійського нападника «Говерли-Закарпаття» Чарльза Невуче – африканський футболіст вразив ворота одесита Олександра Лавренцова у середині другого тайму. Цей гол виявився єдиним у зустрічі і приніс ужгородцям три очки, після чого вони ще більше зміцнили своє лідерство. Варто, мабуть, нагадати, що напередодні головний тренер «Говерли» Олександр Севідов критикував своїх форвардів – мовляв, вони дуже рідко забивають. Невуче на критику керманича відреагував гідним чином і заніс до свого активу перший гол у чемпіонаті.Нарешті здобув впевнену перемогу «Севастополь», гравці якого вперше у сезоні забили більше двох голів за матч. На горіхи дісталося «Миколаєву», котрий досить довго тримав свої ворота у недоторканості, але наприкінці першого тайму не витримав тиску з боку господарів. Долю двобою вирішили досвідчені майстри кримчан – Ігор Дуляй, Бесарт Ібраімі та Євген Бредун. Причому Ібраімі, котрий повернувся до Севастополя з оглядин у «Таврії», відзначився влучним пострілом у третій грі поспіль і одразу ж став кращим снайпером команди.Якщо «Одеса», поступившись «Говерлі», перервала свою безпрограшну серію з шести матчів, то «Геліос», навпаки, її продовжив – до семи. І вже у наступному турі харківська команда має можливість повторити рекорд сезону, який у липні-серпні встановила та ж сама «Говерла» (вісім ігор поспіль без поразок). Цього разу «Геліос» поклав на лопатки «Зірку» – 3:2, причому керманич кіровоградців Ігор Жабченко був дуже невдоволений діями своєї команди у захисті при виконанні суперником стандартних положень: «Для нас штрафний удар на фланзі як пенальті. З «Кримтеплицею» два м'ячі в такій ситуації пропустили, в цьому матчі теж два. Просто жах. Два рикошети – два м'ячі. Я претензій до своїх футболістів не маю. Нібито непогано грали, створювали моменти біля воріт суперника. От лише гра в обороні при виконанні суперниками стандартів жахлива, чимало проблем. В звітному матчі слабо зіграв голкіпер нашої команди Андрій Товт. Дуже прикро такі матчі програвати. Тримаємо м'яч, більше атакуємо. Схоже, щоб вигравати, треба грати лише на «нуль». А так ми пропускаємо різні курйозні голи. Є над чим працювати. Бажання і самовіддача у футболістів була, а от результату немає».Більше місяця не програє «Арсенал» (останнього разу він зазнав невдачі ще 13 серпня), що дозволяє команді Ігоря Артимовича стабільно перебувати у верхній частині турнірної таблиці. Нічого не зміг подіяти з білоцерковцями і «Титан». В середині першого тайму Дмитро Леонов ударом з-за меж карного майданчика переграв Артема Кошелева, а вже на останній хвилині зустрічі другий гол забив Вадим Славов, котрий трохи раніше вийшов на заміну саме замість Леонова.Нарешті перервала свою чорну серію «Сталь», яка не могла виграти у восьми двобоях поспіль (з 24 липня). Після перемоги над донецьким «Олімпіком», яку забезпечили голи Нгахи Коллінза та Віталія Гавриша у другому таймі, головний тренер алчевців Анатолій Волобуєв зізнався: «Команда потрапила у психологічну яму. Але нікого не цікавить процес омолодження колективу, хто пішов і хто прийшов – дивляться лише на результат. Сьогодні було прохання перемогти. Але не будь-яким способом, а вийти і показати гру. У другому таймі ми додали у швидкості, забили два красивих голи, ще багато моментів не реалізували».А от вінницька «Нива» не може виграти з 6 серпня і впритул наблизилась до антирекорду сезону (вісім матчів без перемог – таким чином відзначились «Енергетик» та «Сталь»). Причому подоляни програли втретє поспіль і встановили новий антирекорд цього чемпіонату, адже не забивають у чотирьох останніх зустрічах. А тут – двобій із «Кримтеплицею», яка за 10 попередніх турів пробила шість пенальті. Саме з 11-метрової позначки Ігор Малиш поклав початок перемозі над «Нивою», а потім Володимир Симончук ударом головою після навісу з лівого флангу у виконанні Олександра Антонюка встановив остаточний рахунок – 2:0.